Jak załatwić sprawę

Praktyczne przewodniki pokazujące w jaki sposób załatwić najważniejsze sprawy w ZEZK. Dowiesz się nich jakie dokumenty będą potrzebne, jak wypełnić konkretny wniosek itd.

Lista porad – jak załatwić sprawę

  • Jak uzyskać dodatek mieszkaniowy

    Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, a także spełniające określone warunki (Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych Dz.U. Nr 71, poz.734), mają możliwość ubiegania się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowarach o dodatek mieszkaniowy. Dodatek mieszkaniowy stanowi formę pomocy w obniżeniu kosztów utrzymania mieszkania. Po jego przyznaniu MOPS przez czytaj dalej…

  • Kilka sposobów na spłatę zadłużenia

    Najemna lokalu jest zobowiązany do terminowego wnoszenia opłat z tytuły czynszu oraz zużycia mediów. Brak wpłat prowadzi do zadłużenia, które w dłuższej perspektywie może doprowadzić nawet do eksmisji z zajmowanego lokalu. Podpowiadamy kilka sposobów na spłatę zadłużenia.

  • Praca za dług

    Mieszkańcy Gminy Kowary, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, otrzymali możliwość zmniejszenia zadłużenia z tytułu korzystania z lokali mieszkalnych, użytkowych lub garaży stanowiących mieszkaniowy Zasób Gminy poprzez jego odpracowanie. Podpowiadamy jak skorzystać z tego bardzo korzystnego sposobu na zmniejszenie zadłużenia.