Poradnik lokatora

Poradnik lokatora to zbiór artykułów pomocnych w użytkowaniu wynajmowanego mieszkania.

Lista porad dla lokatora

 • Dlaczego tyle płacę za mieszkanie?

  Wiele osób uważa, że płaci zbyt wysokie opłaty za mieszkanie. Trzeba pamiętać, że na rachunku, oprócz samego czynszu znajdują się również opłaty za wodę i ścieki, centralne ogrzewanie oraz odpady komunalne. Dowiedz się za co płacisz i na co przeznaczane są pieniądze z Twoich opłat.

 • Jak uniknąć wilgoci w mieszkaniu

  Wiele osób boryka się z problemem wilgoci w mieszkaniu. Powodami podwyższonej wilgotności są zazwyczaj brak odpowiedniej wentylacji oraz niewystarczające ogrzewanie. Podpowiadamy jak rozwiązać te problemy.

 • Kilka sposobów na spłatę zadłużenia

  Najemna lokalu jest zobowiązany do terminowego wnoszenia opłat z tytuły czynszu oraz zużycia mediów. Brak wpłat prowadzi do zadłużenia, które w dłuższej perspektywie może doprowadzić nawet do eksmisji z zajmowanego lokalu. Podpowiadamy kilka sposobów na spłatę zadłużenia.

 • Regulamin porządku domowego

  W tym artykule znajdziesz regulamin porządku domowego, który pomaga w uściśleniu praw i obowiązków najemców i właścicieli lokali mieszkalnych. Regulamin ten powinien znajdować się w każdym budynku zarządzanym przez ZEZK. Jeśli zauważyłeś jego brak, prosimy o kontakt.

 • Ulepszenie najmowanego lokalu

  Jeśli mieszkasz w lokalu komunalnym i nie jesteś zadowolony z jego standardu możesz to zmienić. Posiadając środki finansowe możesz zainwestować w najmowany lokal, tak by podwyższyć ten standard, poprawić funkcjonalność i swoje samopoczucie.